مطالب مرتبط با بهداشت زنان- مشاوره مامایی- تنظیم خانواده و جنسی
 
From: AN APPROACH TO MANUAL VAGINAL AND G-SPOT STIMULATION

(Aanother sex tutorial – CUNNILINGUS)

By the Society for Human Sexuality at the University of Washington

Last Modified: April 9, 1996

http://sweetecstacy.com/tutorial/cunnilingus1.htm  (1 of 3) [2001-01-21 14:36:16]

Society for Human Sexuality:  http://weber.u.washington.edu/~sfpse/

ارگاسم (Orgasm) در خانم ها

فاز ارگاسمیک در رابطهً جنسی، به صورت چند لحظه در اوج لذت جنسی توصیف می شود که در آن تنش جنسی در موجهایی از لذت متراکم، که اغلب با میوتونی (انقباض عضلانی) همراه است تسکین میآید. این یک رفلکس غیر ارادی است که انقباضات رحمی و واژینال را نشان می دهد و اغلب از نظر شدت و مدت، گوناگون است. تکانهای ریتمیک لگن ممکن است رخ دهند. متعاقب رها شدن تنش جنسی، اغلب احساسی ار رضایت به فرد دست می دهد. (مامایی و بیماری های زنان دنفورث- ترجمه دکتر کیارش آرامش و همکاران- انتشارات گلبان- چاپ اول- تهران 1386)

بسیاری از خانم ها تصور می کنند که دو نوع ارگاسم (اوج لذت جنسی) وجود دارد: واژینال و کلیتورال (Vaginal & Clitoral). آنها در حیرتند که ارگاسم هایی که تجربه می کنند  "یک چیز واقعی" است. اما آیا واقعا دو نوع ارگاسم وجود دارد؟

Freud، اولین کسی بود که آنها را تعریف کرد. او گفت ارگاسمی که از طریق تحریک کلیتوریس تجربه می شود، پیش درآمد ارگاسمی عمیق تر و رضایتبخش تر است که با دخول آلت در واژن تجربه می شود. بر اساس نظر وی، ارگاسم واژینال یک پاسخ جنسی درست و بالغ است در حالی که ارگاسم کلیتورال، نابالغ و در درجه پائین تر می باشد. این قضاوت Freud و طرفدارانش در مورد ارگاسم، ناخشنودی زیادی را در زنانی که هرگز ارگاسم را با دخول تجربه نکرده بودند ایجاد نمود. آنها تصور می کردند که نادیده گرفته شده اند و بنابراین کامل نیستند: چیزی کمتر از یک زن واقعی. کسانی که پس از زمان او در مورد پاسخ جنسی تحقیق می کردند بیشتر، با این طبقه بندی سر و کار داشتند.

نظرگاه Kinsey این بود که فقط یک نوع ارگاسم وجود دارد که با تحریک کلیتوریس آغاز می شود و تمام عضلات بدن زن از جمله واژن را درگیر می سازد. او نوع دومی از ارگاسم که در واژن متمرکز باشد و به گفته Freud بین ارگاسم بالغ و نابالغ تفاوت بگذارد را قبول نداشت. شواهد بالینی متوالی نشان داد که Kinsey درست می گفت و در حال حاضر، متخصصان سکس متفق القول هستند که:  "یک ارگاسم، یک ارگاسم است."

  Helen Kaplan محقق دیگری است که به همین نتیجه رسیده است: علیرغم هر نوع اصطکاک و مالشی که در کلیتوریس روی می دهد (مثلا با زبان، انگشت زن یا پارتنر وی، ویبراتور یا نزدیکی) ارگاسم زن احتمالا همیشه با تحریک کلیتوریس برانگیخته می شود و به هر حال، همیشه با عکس العمل و ترشحات واژن نمایان می گردد.

اگرچه همه ً ارگاسم ها یکسان هستند، زنان احساس های متفاوتی را بر اساس این که دخول واژنی داشته باشند یا خودارضایی کنند، گزارش می دهند و حیرت انگیز این است که ارگاسم های حاصل از خود ارضایی که توسط زنان و با لمس خود آنها تجربه می شود (تنها یا با حضور پارتنر)     لذتبخش تر و شدیدتر هستند. تمام زنانی که به این روش به ارگاسم می رسند، فشار حاد کلیتوریس را می شناسند. (در صورت اظهار تمایل مراجعه کنندگان به این مطلب، ادامه خواهد داشت.)

  نوشته شده در  دوشنبه دهم آبان ۱۳۸۹ساعت 16:14  توسط معصومه شاکری نژاد  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM